O nás

Sme pár, Janka a Palo z Bratislavy, ktorý sa rozhodol pre trochu zmeny v živote, postavil sa z kancelárskych stoličiek a ide precestovať svet bez cestovky na vlastnú päsť s batohom na chrbte ako backpackeri. Máme už nejaké tie skúsenosti s cestovaním, ale vždy to bolo iba cestovanie na klasické dovolenky, čiže iba na „krátku dobu“. Preto sme sa rozhodli kým sme ešte mladí, zdraví a krásni 😀 opustiť naše Slovensko na dlhší čas a vydať sa cestovať dlhodobo.

Túto našu stránku TRAVELUJEME.sk sme si založili hlavne kvôli kamarátom, rodine a známym, aby mali prehľad o tom, kde sa nachádzame, čo robíme a zažívame na našich cestách a ďalej, aby to bola pre nás dvoch do budúcna pekná spomienka na naše cestovanie, na ktoré sa vydávame. Okrem toho by sme našou stránkou chceli inšpirovať všetkých ľudí, ktorý radi cestujú, spoznávajú svet a chceli by sa vydať na podobnú cestu ako my alebo aspoň na dovolenku do krajín cez ktoré pôjdeme. Budeme pridávať zaujímavé články, fotky a videá, ktorými sa môžeš inšpirovať a odniesť si z nich pre seba niečo užitočné, niečo, čo sa ti bude hodiť, ako napríklad užitočné informácie, rady, odporúčania a rôzne tipy a triky na cestovanie, výlety a podobne 🙂

Kto sme
Travelerka Janka

Ahoj, som aktívna baba, ktorá nevie obsedieť. Teda viem ale je to pre mňa ťažké 😀 Čo sa cestovania týka, nemám ešte veľa skúseností a donedávna som chodila iba na klasické dovolenky. Na moju prvú som išla s rodičmi v mojich 6 rokoch do Talianska a potom veeeľa rokov po sebe, už to ani neviem spočítať, som s nimi chodila do Chorvátska.

 

Do cestovania ma zasvätil až Pali, s ktorým som navštívila Dubaj a Seychely bez cestovky na vlastnú päsť. Jeho nápad o cestovaní okolo sveta ma veľmi nadchol a som zvedavá a zároveň sa teším, čo všetko nám to prinesie.

 

A čo ma napĺňa? Je to pohyb, cvičenie a celkovo zdravý životný štýl. Vystriedala som už veľa druhov športu v živote, ale zamilovala som sa do fitnessu a posilňovania. Venovala som sa tomu dokonca aj súťažne. A preto dúfam že sa mi podarí spojiť tieto dve veci: cestovanie a zdravý životný štýl.

 

Teším sa na toto dobrodružstvo, či už na krásne pláže, skalnaté hory alebo obrovské pralesy, kultúru a miestne kuchyne. Všetko budeme dôkladne dokumentovať, aby sme sa s našimi zážitkami mohli podeliť aj s tebou 🙂


Traveler Palo

Milujem cestovanie a na moju prvú dovolenku som šiel už ako 4 ročný a to na klasickú rodinnú dovolenku do Bulharska, ešte za čias socíka 🙂 Do dnešného dňa mám za sebou precestovaných niečo cez 20 krajín a keďže ideme cestovať okolo sveta, tak dúfam, že toto číslo rapídne stúpne 🙂

 

V krajinách počas cestovania, asi ako každý, najradšej spoznávam prírodu, pamiatky, kultúru, jedlo a život miestnych ľudí - hlavne ten nočný 🙂

 

Keďže som vášnivý potápač, najčastejšie som zatiaľ cestoval do krajín ktoré mali more, alebo oceán a v nich som sa chodil potápať a šnorchlovať na tie najlepšie miesta ktoré daná krajina ponúkala. Moje doteraz najväčšie zážitky z podmorského sveta sú potápanie sa so žralokmi v Thajsku, šnorchlovanie na Maledivách so žralokmi veľrybími a mantami obrovskými.

 

Vždy som obdivoval cestovateľov, ktorí dlhodobo cestujú s batohom na chrbte a preto som sa rozhodol spolu s Jankou precestovať svet takýmto spôsobom. Tak nám drž palce 😉


Sledovaním našej stránky ti ponúkame


Zaujímavé články

o cestovaní po rôznych krajinách, prírode, kultúre a živote s domácimi. O typoch na prepravu, ubytovanie, stravovanie a ktoré miesta sú zaujímavé a oplatí sa ich navštíviť.

Fotky a videá

ktoré ti priblížia rôzne krajiny a ich prírodu, mestá, kultúru a život domácich. Ďalej ich podmorský svet a dokonca prostredníctvom dronu pohľady z vtáčej perspektívy.

Prehľad nákladov

a výdavkov pre dve osoby na jedlo, ubytovanie, dopravu a výlety počas nášho cestovania rozpísané dopodrobna a pre každú krajinu zvlášť. Plus tipy a triky ako ušetriť.
0
Článkov

0
Fotiek a Videí

0
Dní na cestách

0
Precestovaných km